Институциите-учесници во Go Campus Сподели

Инситуциите – учесници се лоцирани во САД и Канада и нудат одличен избор на академски програми. Go Campus програмата им гарантира на своите учесници дека ќе добијат квалитетни едукативни можности.

САД

-Алабама
-Аризона
-Арканзас
-Калифорнија
-Конектикат
-Флорида
-Џорџија
-Хаваи
-Ајдахо
-Илиноис
-Индијана
-Ајова
-Канзас
-Кентаки
-Мејн
-Мичиген
-Минесота
-Мисури
-Мисисипи
-Монтана
-Њу Џерси
-Небраска
-Њујорк
-Северна Каролина
-Северна Дакота
-Охајо
-Оклахома
-Пенсилванија
-Род Ајленд
-Јужна Каролина
-Јужна Дакота
-Тенеси
-Тексас
-Јута
-Вирџинија
-Висконсин
-Вашингтон

 

Канада

-Алберта
-Британска Колумбија
-Нова Шкотска
-Онтарио


  Што добиваш со Go Campus програмата? Зошто да учиш во Северна Америка?  

Аплицирај Online Сега!


Најдобри понуди 159 Понуди | Види ги сите