Јужните држави, САД Сподели

Југот на САД е навистина интересно место - топла и влажна клима, колонијална архитектура и различни традиции. Подготви се за англиски, звучи поразлично од студирањето на училиште - тука луѓето имаат специфичен акцент, но на него брзо се навикнува. Цената на авионските билети до меѓународните аеродроми во овој регион е околу 600-700 евра.

Тексас, Алабама, Северна и Јужна Каролина нудат разновидни работни позиции во природни паркови, хотели, одморалишта, забавни паркови, ресторани и брза храна. Важно е да знаеш дека во овој регион на САД ќе добиваш пониско плата на час - околу $ 6,50 - 7,00, но за сметка на тоа и трошоците како целина ќе се пониски. Постојат многу можности за наоѓање на втора работа, како при барањето на работа е важно да си убеден во своите способности и да покажуваш желба за работа.


За разлика од местата како Cape Cod и Чикаго ( каде што има многу студенти кои учествуваат во програмата , како и големи емигрантски групи ) дестинациите како Тексас допрва стекнуваат популарност. Ова е добра можност за брзо и лесно наоѓање на втора работа. Имајте на ум дека просечните примања на учесниците во Work and Travel , кои работеле во јужниот дел на САД , се скоро 8 000 долари.

Во американскиот југ има со што да го пополниш твоето слободното време . Едни од најдобрите концерти , музички фестивали и изложби во САД се организираат токму во овој регион . И најдобриот дел е тоа што може да ги комбинираш културните настани со сонце , сурфање и многу забава по долината на Rio Grande и на South Padre Island .


Препорачуваме да ги разгледаш големите градови на Тексас - Хјустон , Далас и Сан Антонио . Една од знаменитостите на Хјустон е NASA and Space Center , кој е отворен за посетители . Сан Антонио нуди речни прошетки по Paseo del Rio , а во Далас може да се посветиш на shopping .

Ако, пак, Work and Travel те носи на брегот на Gulf of Mexico во Алабама , сигурно твоите пријатели во ќе бидат малку завидливи за бронзениот тен откако ќе се вратиш. Во овој регион ќе ја имаш и можноста да разгледаш дивиот живот во Bon Secour National Wildlife Refuge . Не ја пропуштајте и прошетката по Мисисипи!


  Middle Atlantic States West Coast  

Аплицирај Online Сега!


Најдобри понуди 159 Понуди | Види ги сите